Odprte proaktivne kavarne v Ljubljani

»Proaktivna kavarna« (Pro Action Café) je akcijsko naravnan proces, ki mobilizira moč skupnosti (odprte skupine in dogodke, organizacije, podjetja …) za razvijanje pobud/projektov, ki jih posamezniki želijo uresničiti v svetu. Proces je voden tako, da prebudi in prikliče na površje kolektivno inteligenco katerekoli skupine ter opolnomoči posameznika za delovanje v dobrobit družbe.

V sodelovanju z Mestnim muzejem društvo organizira skupnostne večere podprte z metodologijo proaktivnih kavarn.

Trenutno ni določenih datumov za izvedbo proaktivnih kavarn.

Kako proaktivne kavarne potekajo (v splošnem):

Kdor želi,  zbrani druščini na kratko predstavi idejo, ki se mu rojeva (ali projekt, ki bi ga želel pokreniti naprej; ali žgoč življenjski izziv); prostora je za toliko idej, kot je mizic. Vsi drugi pa krožijo od omizja do omizja ter v vodenem procesu pomagajo nadgrajevati predstavljene ideje v smeri optimalne uresničitve.

Dobrodošli so vsi, ki:

• bodisi imate idejo ali projekt, ki lahko pripomore k višji kakovosti življenja (ter za katerega želite dodatne podpore ali idej).
  • bodisi želite podpreti druge pri razvijanju pobud!

Kaj pridobite na tem večeru?

• navdih in (za)upanje – dragoceni valuti v teh intenzivnih časih 🙂
  • iskreče pogovore in nove perspektive
  • pomoč za vaše ideje ali radost ob pomoči drugim
  • izkušnjo akcijsko naravnane metode, prenosljive v druga (organizacijska, poslovna, skupnostna) okolja

Splošni program proaktivnih kavarn (16. 6. bo časovnica nekoliko prilagojena zaradi povezave z intervjuji v sklopu projekta Zelena Ljubljana):

• 17.30 Odprtje večera in predstavitev pobud
  • 18.00 Trije cikli omizij za razvijanje pobud (z vmesnim odmorom)
  • 20.00 Skupna žetev rezultatov
  • 20.30 Zaključek

Večere v kavarni Mestnega muzeja Ljubljana vodi ekipa izurjenih voditeljev skupinskih procesov, zbranih v Društvu moderatorjev Slovenije.

Dobrodošli v družbi ustvarjalnih ljudi, ki nam ni vseeno!