Aktivni ustvarjalci prihodnosti: zgodbe, ki navdihujejo

Kaj vse je mogoče, ko se ljudje samoorganizirajo za prihodnost, kakršno si želijo?

24. september 2015 (17.30 – 20.30), Mestni muzej Ljubljana, Gosposka 15

Vabljeni na inovativen večer navdihujočih zgodb, ki oživljajo potenciale Slovenije!

V kavarni Mestnega muzeja bomo povedali in slišali:

• Kako so »ljudje kot vi in jaz« vzeli prihodnost v svoje roke ter z modro rabo skupnih virov ustvarili zgodbe o uspehu – brez velikih denarjev, brez zvez in brez jadikovanja?
  • Kateri so ključni faktorji, zaradi katerih samoorganizirane pobude bodisi zacvetijo bodisi propadejo?
  • Kaj vse je možno, ko dediščino preteklosti nadgradimo s sodobnimi poudarki?
  • Kako nam lahko dobro upovedane zgodbe pomagajo odkriti potenciale in možnosti, ki se jih doslej nismo zavedali?
  • Kako lahko z združenimi močmi iz malih zgodb naredimo veliko zgodbo celostno uspešne Slovenije – na ekonomskem, družbenem in okoljskem področju?

Na večer živih zgodb vabimo novinarje in druge agente sprememb, ki se zavedate, da so navdihujoče zgodbe ena najmočnejših valut, ki jih imamo ljudje: gradijo naš odnos do sveta, do samih sebe in do potencialov, ki jih (ne) zaznavamo.

Inovativno zasnovan večer prinaša:

* tri v živo povedane zgodbe o moči soorganiziranja;

• ena mednarodna: Anne Bregnballe, norveška raziskovalka samoorganiziranih projektov,
  • dve slovenski navdihujoči zgodbi: Jože Kos, podjetnik in povezovalec, ter Irena Rotar, glasnica samooskrbe in pobudnica projekta Štafete semen

* interaktivno izkušnjo skupnega prepoznavanja potenciala za še večje, skupnostne zgodbe o uspehu;
* kontaktne informacije o več kot 50 drugih velikih zgodbah »malih« ljudi, ki sprožajo navdih in premik k trajnostni paradigmi.

P. S. Vsi prisotni so povabljeni k aktivnemu sodelovanju: prepoznavanju potenciala za še večje zgodbe o uspehu, ki jih lahko ustvarimo, če združimo moči!

P. P. S. Število mest je omejeno. V podporo organizaciji večera prosimo za prijave na prijava@mgml.si.

Večer gosti Mestni muzej ob razstavi Voda; v sodelovanju z Umanotero, Slovensko fundacijo za trajnostni razvoj, Kulturno ekološkim društvom SmetumetDruštvom moderatorjev Slovenije ter Društvom Ognjič – projekt Skupaj za zdravje človeka in narave.